Lenisna a Juvelook
Biostimulanty pro lifting a přirozené doplnění ztraceného či chybějícího objemu
Inovativní injekční přípravky na bázi kyseliny Poly-D, L-mléčné (PDLLA)
Poznejte biostimulanty Lenisna a Juvelook
Kyselina Poly-D, L-mléčná (PDLLA)
Lenisna a Juvelook jsou takzvané hybridní materiály, které dokáží doplnit chybějící objem.
Na rozdíl od tradičních dermálních výplní ale neobsahují zasíťovanou kyselinu hyaluronovou (HA). Nejsou s nimi proto spojená podobná rizika a jedná se o dlouhodobě bezpečnou proceduru.
Biostimulanty startují reprodukci vlastního kolagenu a zároveň do jisté míry nahrazují klasické HA výplně díky své schopnosti restaurovat objem a tvořit oporu pro měkké tkáně.
Narozdíl od zasíťované HA se biostimulanty v těle nehromadí, nemají kumulativní efekt a tělo je plně spotřebuje. Po 2 letech od aplikace nebyla prokázána žádná, ani stopová, rezidua produktu.
Aplikaci lze libovolně opakovat a produkt je možno vrstvit bez rizik spojených s tradičními HA výplněmi.
Jaký je rozdíl mezi biostimulanty Lenisna a Juvelook?
Oba produkty jsou prakticky identické, každý z nich je ale molekulárně upraven pro aplikaci do indikovaných oblastí.
- Lenisna200Materiál určený k aplikaci na obličeji (včetně spánkové oblasti a čela), krku, dekoltu, hřbetech rukou či v podstatě kdekoliv na těle.
- JuvelookMateriál určený k aplikaci do citlivé oblasti očního okolí, především k redukci tmavých či propadlých kruhů pod očima.
Jak se liší biostimulanty od dermálních výplní?
Biostimulanty Lenisna a Juvelook se od klasických výplňových materiálů na bázi HA zásadně liší svým složením. Obsahují:
- Kyselinu poly-D, L-mléčnou (PDLLA) 3. generace pro přirozené doplnění objemu a nastartování novotvorby vlastního kolagenu
- Nezasíťovanou HA (řidší, tekutější), která zde plní výhradně hloubkově hydratační funkci, nikoliv objemovou
Oproti tomu u tradičních výplňových produktů objemovou funkci plní zasíťovaná HA (hustější, viskózní konzistence).
Lenisna i Juvelook jsou naším tělem plně spotřebovány a postupně rozloženy na oxid uhličitý a vodu. Po 2 letech od aplikace nebylo ve tkáních detekováno žádné, ani stopové, množství jejich rezidua. Nehrozí u nich proto kumulativní efekt a ztráta přirozených proporcí obličeje.
Mám se bát výplní se zasíťovanou kyselinou hyaluronovou?
Před aplikací HA výplně je nezbytné se maximálně informovat o případných rizicích s touto procedurou spojených.
Především je zásadní, aby výplň aplikoval zkušený lékař či lékařka, kteří budou při vzniku případných komplikací (např. opožděný zánět, cévní okluze při vniknutí výplně do cévy a následný rozvoj nekrózy, či v krajním případě i oslepnutí) kompetentní včas zasáhnout.
Vedle zdravotních rizik je dnes již všeobecně známo, že pozůstatky dermálních výplní se zasíťovanou HA lze v lidském těle detekovat i po 10 a více letech. Opakovaná aplikace do stejné oblasti potom může vést ke změně proporcí v obličeji a postupné ztrátě přirozeného vzhledu.
Dermální výplně není nutné rezolutně odmítnout, rozhodně je však žádoucí přistupovat k nim zodpovědně a řídit se zlatým pravidlem, že méně znamená více.
Na klinice Formositas využíváme výplně se zasíťovanou HA zpravidla ke tvarování rtů, či případně k adjustaci brady a úhlu dolní čelisti. Pro doplnění objemu v ostatních partiích obličeje klientkám doporučujeme biostimulanty Lenisna a Juvelook.
Jaký je rozdíl mezi PDLLA a PLLA?
Jedná se o různé typy kyseliny polymléčné (PDLLA – kyselina poly-D, L-mléčná, PLLA – kyselina poly-L-mléčná). Oba pomáhají aktivovat produkci kolagenu a vytvořit či navrátit přirozený objem. Zásadní rozdíl je však v jejich molekulární struktuře.
- Biostimulanty s PDLLA 3. generaceNejnovější, biologicky plně odbouratelné biostimulanty Lenisna a Juveloook obsahují PDLLA a nesíťovanou kyselinu hyaluronovou.
Struktura molekul PDLLA je ve formě mikrosfér (hladkých, oblých kuliček), které jsou ke tkáním velice šetrné a nepředstavují riziko podráždění či nežádoucích účinků.
Molekuly PDLLA jsou vysoce porézní a při stejné hmotnosti aplikovaného produktu tedy objemnější.
PDLLA nejen stimuluje, ale díky své poréznosti také poskytuje "lešení" pro novotvorbu tkání. Růst nejprve probíhá na povrchu molekul a v mezerách mezi nimi. Následně, jak tělo produkt postupně spotřebovává, dochází k růstu i uvnitř molekul a během několika měsíců k nahrazení jejich objemu novými tkáněmi. - Biostimulanty s PLLA a PDLLA 2. generaceStarší generace biostimulantů (Sculptra, AestheFill a další).
Ve Formositas je nepoužíváme, protože kvůli typu použitého stabilizátoru (CMC, karboxymetylcelulóza) u nich hrozí vyšší riziko vzniku komplikací a podkožních nodulů.
Mikrostruktura molekul PLLA je v formě "rozbitého skla" a jejich vyšší dráždivost znamená, že je nelze aplikovat například do citlivé oblasti očního okolí.
Molekuly PLLA nejsou porézní a okamžité dodání objemu je proto nedostatečné. K novovorbě tkání začíná docházet později (cca 1 měsíc) a postupně, zatímco u PDLLA 3. generace je efekt prakticky okamžitý.
Biostimulanty Lenisna a Juvelook v kostce
Před ošetřením
Biostimulanty nelze aplikovat v případě jakékoliv akutní infekce, i když se jedná jen o "obyčejnou" rýmu. Je třeba, aby imunitní systém v okamžiku aplikace nebyl žádným způsobem oslaben.
! Důležité upozornění !
V případě, že máte aplikovanou Radiesse nelze použít preparát Lenisna ve stejné oblasti minimálně po dobu 1 roku v závislosti na objemu a ředění, v jakém byla Radiesse použita.
Průběh ošetření
Biostimulanty se aplikují výhradně atraumatickou kanylou a jsou smíchány s lidocainem (injekční anestetikum), který zcela eliminuje případnou bolest.
30–45 minut
V závislosti na velikosti ošetřované plochy.
Po ošetření
Výsledný efekt je vidět okamžitě po aplikaci a v následujících 2 měsících se nadále zlepšuje.
Rekonvalescence
Po ošetření je nutné počítat s mírným otokem přetrvávajícím 48–72 hodin.
Jak dlouho mi biostimulační výplně vydrží?
Záleží na ředění přípravku, aplikovaném množství, věku klientky atd. Lze říci, že uspokojivý efekt přetrvává kolem 1 roku.
Omezení
Po ošetření vynechte po dobu 2 týdnů saunu a masáže ošetřované oblasti. Sportovat můžete bez omezení.